Wolumetria


Modelowanie konturów twarzy


Zabiegi wolumetryczne czyli te, które wykorzystują różnego rodzaju naturalne i syntetyczne wypełniacze w celu uzupełnienia ubytków tkankowych to jedne z najpopularniejszych zabiegów stosowanych od dawna i z dużym powodzeniem w niemalże wszystkich gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii medycznej.

Głównym efektem zabiegu wykonanego z użyciem wypełniaczy jest uzupełnienie tkanki w miejscu podania. Wstrzyknięty do skóry preparat wypełnia ubytek od wewnątrz i tym samym likwiduje zmarszczki albo nadaje nowej objętości modelowanej tkance (uzyskany ostatecznie efekt jest wynikiem doboru odpowiedniego preparatu oraz techniki podania).

Wypełniacze tkankowe można podzielić biorąc pod uwagę rożne parametry, są to m. in.: okres biodegradacji w skórze, pochodzenie preparatu czy skład chemiczny.

Najbardziej popularnym ze wszystkich preparatów używanych do modelowania twarzy (modelować nim jednak można także inne partie ciała) jest od wielu lat kwas hialuronowy. Mimo, iż gotowe preparaty na bazie kwasu hialuronowego to produkty wytwarzane syntetyczne (obecnie otrzymuje się go poprzez hodowle bakterii Streptococcus equi)to kwas hialuronowy jest obecny niemalże we wszystkich tkankach organizmów żywych. U człowieka (najwięcej aż do 56% całej zwartości) znajduje się w skórze. Głównym zadaniem kwasu hialuronowego jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, wypełnienie przestrzeni międzykomórkowych, w których znajdują się włókna elastynowe i kolagenowe a także przyspieszenie regeneracji i proliferacji komórek skóry.

Unikalną, charakterystyczną cechą kwasu hialuronowego jest nieswoistość gatunkowa oraz tkankowa, pozbawiony jest właściwości immunogennych, co umożliwia bezpieczne zastosowanie go w medycynie estetycznej jako materiału wypełniającego.

Najczęstsze zastosowanie preparatów kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej:

• zwiększenie jędrności i napięcia skóry – korekcja nawet głębokich zmarszczek;
• wolumetria czyli modelowanie konturów twarzy;
• nawilżenie oraz wypełnienie ust;
• wypełnienie ubytków pourazowych i blizn zanikowych;
• mezoterapie;
• odmłodzenie dłoni, szyi, dekoltu;
• powiększenie i modelowanie wybranych partii ciała – piersi, pośladków, ud czy łydek;

Wszystkie zabiegi z użyciem preparatów kwasu hialuronowego dobierane są dla każdego pacjenta indywidualnie z uwzględnieniem wieku, stanu skóry oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Ceny zabiegu zaczynają się od 600 zł za 1 ml kwasu hialuronowego.Zadzwoń teraz i skorzystaj z zabiegu!

+48 698 677 811

Koszt zabiegu ustalany indywidualnie po konsultacjach.
Konsultacje 50 zł (przy skorzystaniu z zabiegu koszt konsultacji odliczony od jego ceny).


Nie jesteś zadowolona/zadowolony z kształtu twojej twarzy?

Mamy na to sposób! Zadzwoń i umów się na konsultacje z naszymi specjalistami.

Kontakt


Co o tym zabiegu sądzą nasze klientki?:


Kiedy przekroczyłam magiczną granicę 40 lat skóra na mojej twarzy sprawiała wrażenie obwisłej
jakby grawitacja przyciągała ja ku ziemi.

Po zabiegu wolumetrii twarz odzyskała właściwe proporcje i wygląda conajmniej kilka lat młodziej. Sam zabieg był krótki i mało bolesny (bo to bólu obawiałam się najbardziej). Ogólnie jestem bardzo zadowolona i polecam ten salon koleżankom!

Anette aus Webstuhlstadt (DE)zobacz wszystkie wykonywane zabiegi w naszym gabinecie