Usuwanie zmarszczek


Usuwanie zmarszczek przy pomocy toksyny botulinowej typu A

Zmarszczki mimiczne nazywane także dynamicznymi są bezpośrednio powiązane z naturalną pracą mięśni odpowiedzialnych za wyraz (mimikę) ludzkiej twarzy . To jedne z najszybciej pojawiających się zmarszczek u człowieka i nie zawsze są odzwierciedleniem zaawansowanego wielu. Szacuje się, że pierwsze zmarszczki mimiczne na ciele mogą powstać już ok. 10 roku życia, a pomiędzy 20 – 25 rokiem utrwalić się np. w delikatnej okolicy oka.

Zmarszczki mimiczne możemy dzielić uwzględniając okolice ich powstania:

 • zmarszczki poprzeczne czoła – powstają w wyniku kurczenia się mięśnia czołowego;
 • zmarszczki śmiechowe – tzw. kurze łapki – to wynik działania mięśni okrężnych oka;
 • zmarszczki pionowe gładzizny – umiejscowione pomiędzy brwiami nadają twarzy zagniewany wyraz – stad także często używana nazwa zmarszczki Marsowe – to efekt kurczenia się mięśnia marszczącego brwi;
 • zmarszczki poziome gładzizny – występują w okolicy nasady nosa, w wyniku kurczenia się mięśnia podłużnego nosa;
 • zmarszczki poziome podstawy przegrody skórnej nosa – pojawiają się pod wpływem kurczenia się mięśnia obniżającego przegrodę nosa;
 • zmarszczki wokół ust – pojawiają się stosunkowo najpóźniej – ok 45 – 50 r. ż. i są wynikiem kurczenia się mięśnia okrężnego ust.

Korekcja zmarszczek toksyna botulinową

Toksyna botulinowa typu A to jeden z najbezpieczniejszych i najlepiej sprawdzonych preparatów stosowanych w medycynie już od ponad 70 lat. Zanim zaczęto używanie tej substancji w medycynie estetycznej przez wiele lat służyła w neurologii i okulistyce, była podawana także dzieciom. Chociaż wiele osób początkowo być może podchodzi do zabiegu z użyciem toksyny botulinowej trochę nieufnie, to już kiedy pojawią się pierwsze efekty po zabiegu korekcji zmarszczek staje się ona ulubionym zabiegiem, najchętniej wybieranym przez klientów gabinetów medycyny estetycznej i kosmetologii medycznej. Toksyna botulinowa jest w pełni bezpieczna, a wszystkie efekty zabiegu są w pełni odwracalne.

Główne wskazania do stosowania zabiegu z użyciem toksyny botulinowej typu A;

 • zmarszczki gładzizny czoła;
 • zmarszczki poziome czoła;
 • zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki);
 • zmarszczki okolicy nosa (króliczy nos);
 • zmarszczki wokół ust (tzw. zmarszczki palacza);
 • zmarszczki szyi.

Zabieg polega na podaniu odpowiednio przygotowanego preparatu toksyny botulinowej bezpośrednio w mięsień mimiczny odpowiedzialny za powstawanie zmarszczek danej okolicy. Ilość iniekcji oraz dawkę dobieramy zawsze indywidualnie, zgodnie z preferencjami klienta oraz uzasadniona potrzebą. Przed każdym zabiegiem przeprowadzamy dokładny wywiad, podczas którego każdy z naszych klientów dowie się jakie są wskazania i przeciwwskazania do zastosowania danej substancji , może zadawać pytania, podzielić się wątpliwościami – tak aby w pełni poczuć się bezpiecznie i profesjonalnie.

Pierwsze efekty zabiegu zazwyczaj pojawiają się już pomiędzy 4 a 7 dobą, a po dwóch tygodniach osiągamy finalny efekt, który w zależności od okolicy poddanej iniekcji utrzyma się od 4 do nawet 7 miesięcy.
Sam zabieg charakteryzuję się znikomą bolesnością, co wyklucza konieczność stosowania dodatkowych procedur znieczulających miejsce zabiegowe.

Zapraszamy do zaufania nam i skorzystania z doświadczania naszych specjalistów!

Konsultacja przedzabiegowa wliczona w koszt usługi.Marzy ci się gładka skóra? Nie czekaj, zadzwoń i umów się na konsultacje oraz zabieg.

+48 698 677 811

Konsultacje: 50 zł*
*Przy skorzystaniu z dowolnego zabiegu, koszt konsultacji odliczony od jego ceny. 


Chcesz znów poczuć się atrakcyjna i przywrócić równowagę w życiu zawodowym i rodzinnym?

Kontakt


Nasza stała klientka powiedziała:


W końcu się odważyłam i zdecydowałam zadbać o siebie.

Pani doktor doradziła mi od czego powinnam zacząć a Pani kosmetolog w czasie kilku sesji wykonała naprawdę dobrze swoją pracę. Polecam – zwłaszcza Paniom w moim wieku.

Halina z Oleśnicy (46 l.)Zobacz wszystkie zabiegi jakie oferuje ESTETIC PLACE :