Termokoagulacja


Usuwanie naczynek


Naczynia włosowate to naczynia krwionośne o bardzo istotnym znaczeniu w organizmie człowieka. Są one bowiem tym elementem układu krwionośnego, który odpowiedzialny jest za dostarczanie tlenu i składników odżywczych bezpośrednio do nawet najbardziej oddalonych od głównych naczyń krwionośnych tkanek. To przez ich cienkie ściany możliwa jest dyfuzja prosta i wspomagana wszystkiego tego, co powinno być kolportowane w organizmie. Niestety, niedoskonałe naczynia włosowate czasami rozwijają się w sposób patologiczny, co powoduje powstanie defektu estetycznego określanego zwykle mianem „naczynek”.

„Naczynka”

Bardzo nielubiane naczynka to naczynia włosowate, które rozwinęły się w zewnętrznych warstwach skóry, zaraz pod naskórkiem, przez co są bardzo podatne na działanie różnego rodzaju czynników destrukcyjnych. Prawidłowo rozwinięte naczynia włosowate znajdują się trochę głębiej i są niewidoczne. Wyparte do płytszych obszarów skóry naczynia włosowate potrafią pękać, przez co znajdująca się w nich krew rozlewa się tworząc wyjątkowo nieestetyczne siateczki o najczęściej bardzo ciemnym zabarwieniu. Dodatkowym problemem jest to, że naczynka tworzą się bardzo często w miejscach takich jak powieki czy nos, gdzie ich widoczność jest duża.

Termiczny zabieg na rozszerzone naczynka

Na szczęście zamykanie rozszerzonych naczyń nie jest zabiegiem skomplikowanym. Wykorzystuje się do tego termo-koagulację, czyli zjawisko szeroko stosowane w chirurgii, którego istotą jest natychmiastowe krzepnięcie krwi wraz z zablokowaniem uszkodzonych naczyń krwionośnych, jeśli uszkodzenie powstało w wyniku działania wysokiej temperatury.

Zastosowanie termo-koagulacji w medycynie estetycznej ma charakter punktowy i praktycznie nieinwazyjny. Ze względu na uzyskiwanie koagulacji przy użyciu prądu o bardzo wysokiej częstotliwości, jest to zabieg charakteryzujący się minimalną bolesnością i praktycznie brakiem jakichkolwiek skutków ubocznych w postaci podrażnienia okolicznej skóry. Potraktowane w ten sposób naczynia znikają natychmiast i bez śladu.

Technologia Veinwave ™

Urządzenie Veinwave jest owocem wieloletnich prac znanego, brytyjskiego lekarza Briana Newman, chirurga naczyniowego i jednego z największych autorytetów w leczeniu żył w Wielkiej Brytanii. Veinwave ™ wykorzystuje proces termo-koagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii wysokiej częstotliwości (RF), a w efekcie doprowadza do podgrzania drobnych naczyń krwionośnych. Energia jest przenoszona do miejsca wykonywania zabiegu poprzez ultra-cienką igłę, zapewniającą dokładne dozowanie, bez wpływu na skórę. Dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia tkanek podczas zabiegu. Prąd częstotliwości radiowej jest przekazywany wyłącznie do słabych lub uszkodzonych naczynek krwionośnych, powoduje ich zamknięcie i natychmiastowe zniknięcie. Procedura znalazła zastosowanie w leczeniu zmian w obszarze twarzy, nóg, ramion i innych części ciała.


“Zabieg trwał kwadrans i nie był zbyt bolesny… Efekt był widoczny od razu. Jestem bardzo zadowolony, w końcu mój nos przestał być czerwony.”

Zbigniew z Katowic


Zobacz jak przebiega zabieg leczenie naczynek urządzeniem Veinwave ™Masz pytania? Zadzwoń teraz i umów się na bezpłatne konsultacje

+48 698 677 811

Koszt zabiegu: ustalany indywidualnie w trakcie konsultacji
Czy jesteś zainteresowana/zainteresowany zabiegiem, który wyleczy twoje uszkodzone naczynka innowacyjną metodą za pomocą urządzenia Veinwave?

Kontakt


Nasze pacjentki powiedziały:


Walczyłam z pękniętymi naczynkami od lat, niestety bezskutecznie… Dałam sobie jeszcze jedną szansę i zaufałem firmie ESTETIC PLACE …i jestem zszokowana efektem! Wszystkie naczynka po prostu znikły bez śladu a do tego zabieg był prawie bezbolesny…

Sylwia Gawlińska, Wrocław