Regeneracja naskórka


Regeneracja naskórka


Skóra jest narządem, który ze wszystkich struktur ludzkiego organizmu jest najbardziej narażony na destrukcyjne działanie czynników zewnętrznych, w wyniku czego ulega starzeniu szybciej niż pozostałe organy ciała. Mimo, iż starzenie organizmu jest procesem naturalnym i nieuniknionym to jednak ciągle poszukujemy nowych sposobów na to, by jak najdłużej odłożyć je w czasie, a efekty były jak najmniej dokuczliwe. Medycyna estetyczna i kosmetologia oferują wiele metod, które mają wpływać na regeneracje najbardziej zewnętrznej powłoki naszej skóry, jaką jest naskórek. Oprócz metod zupełnie powierzchownych, jak np. stosowanie rożnego rodzaju kosmetyków (rzadko dających spektakularne efekty, gdyż jedna z głównych funkcji naskórka polega właśnie na nieprzepuszczaniu substancji obcych wgłąb skóry) mamy także wiele metod bardziej inwazyjnych, ale przy tym zdecydowanie skuteczniejszych. Technika regeneracji naskórka metodą Plasmage polega na pozbyciu się wierzchniej warstwy naskórkowej, gdzie komórki nie posiadają już jąder czyli nie pełnią żadnej istotnej roli dla prawidłowego funkcjonowania skóry, a zalegając grubą warstwą powodują, iż skóra wydaje się szara, nabiera ziemistego koloru i ma szorstką strukturę.

Plasmage w regeneracji naskórka działa jak połączenie dogłębnej eksfoliacji (peelingu), podobnej do rezultatu po użyciu kwasów medycznych, daje sygnał komórkom skóry do wzmożonej regeneracji, a także wpływa na proces tworzenia się włókien sprężystych w skórze.

Wystarczy jeden zabieg aby nasza skóra nabrała młodzieńczego blasku i świeżości.
Zabieg szczególnie polecany wczesną wiosną i jesienią – jako sposób na regenerację kondycji skóry narażonej na trudne warunki wzmożonego promieniowania UV po lecie, a także zniszczonej zmiennością czynników zewnętrznych po zimie.

zabieg regeneracji naskórka wrocław