Plastyka powiek


Blefaroplastyka


Wskazaniami do plastyki powiek są zwiotczenie i nadmiar skóry powiek, występujące w postaci złożonych fałdów skórnych czy nieestetycznych zmarszczek. Zjawisko to powoduje, że powieka wydaje zbyt duża i ciężka, przysłaniając tym samym pole widzenia (wskazania okulistyczne), a także sprawiając wrażenie, że osoba wydaje się permanentnie zmęczona, smutna i ma problemy z wykonaniem makijażu oka (wskazania estetyczne).
Zasadniczym celem wykonania korekcji powiek (zarówno górnych jak i dolnych) jest usunięcie nadmiaru skóry, która po zabiegu obkurcza się i ściśle pokrywa powiekę. Oko odzyskuje „lekkość”, twarz zyskuje świeżość, a cała twarz wydaje się promienna i młoda.

Blefaroplastyka (plastyka powiek) w medycynie estetycznej to zabieg wykonywany często i cieszący się wśród pacjentów dużą popularnością. Oprócz metody inwazyjnej (tradycyjny zabieg chirurgiczny, który zawsze jest obarczony pewnym marginesem wystąpienia powikłań) istnieje jeszcze metoda równie skuteczna, ale w pełni bezpieczna dla pacjenta. Blefaroplastyka metodą Plasmage to innowacyjny zabieg z powodzeniem stosowany w Gabinecie Kosmetologii Medycznej Esetic Place już od kilku lat. Procedura ta daje doskonałe rezultaty estetyczne – poprawy jakości skóry powiek zarówno górnych jak i dolnych oraz wpływa na wygląd całej okolicy oka. Technika wykonania zabiegu plastyki powiek metodą Plasmage bazuje na nowoczesnej formule skupiania energii nazywanej plazmą, która w sposób całkowicie bezpieczny i efektywny oddziaływając na tkanki powłok skórnych doprowadza do odparowywania wody z komórek, powodując tym samym kontrolowane ich niszczenie. Mniej skóry daje dobry efekt naprężenia i jędrności tkanki, a pacjent odzyskuje świeżość i młodość spojrzenia.

Wskazania do stosowania zabiegu blefaroplastyki metodą Plasmage:

  • Zwiotczenie powiek, naturalnie występujące w wyniku starzenia się organizmu;
  • Nabyte opadanie powiek, może być wynikiem urazów lub zabiegów chirurgicznych;
  • Opadanie linii brwi, która nasuwa swoje tkanki na powiekę górną;
  • Lifting całej okolicy oka.

plastyka powiek wrocław